Güvenli Çıkış Çıkış   |   Üyelik Üyelik
Banka

3D Secure

Global Sign

Saysis

Ziyaret : # 12832 #

Bilgi Edinme Birimi

      4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'i çerçevesinde Kültür Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdülüğüne bağlı Bilgi Edinme Birimi oluşturulmuştur.

      Bilgi ve belgeye erişim işlerini yürütmektedir. Belediyemiz web sitesinde "e-bilgi edinme" linkinden veya bizzat başvuran herkes bu hizmetten yararlanabilir. E-posta yoluyla yapılan başvurularda T.C. Kimlik No kısmının doldurulması zorunludur. Telefonla başvuru kabul edilmemektedir.

     Vatandaşlarımızın bilgi edinme hakkı kapsamında, Bilgi Edinme Kanunu'nun da geçen, "Madde 27.- Tavsiye ve mütalaa talepleri bu Kanun kapsamı dışındadır." Kanun hükmünü göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

       Başvurular ilgili müdürlüklere online veya yazılı olarak bildirilir. İstisnalar hariç 15 iş günü içerisinde çözümlenen talebin sonucu ilgili müdürlük tarafından vatandaşa talep ettiği şekilde bilgi verilir.

 

       İstek, şikayet, öneri gibi başvurularınız için sağdaki halkla ilişkiler bölümünden başvuru yapınız. Sadece 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamındaki başvurular için bu bölümden başvuru yapınız.

 

Yeni bireysel başvuru         Yeni kurumsal başvuru

 

 

 Başvuru Takibi 
 
T.C.Kimlik No :
Başvuru Numarası:
Yapmış olduğunuz başvuruların durumunu öğrenmek için başvuru numaranızı giriniz.

© 1998 - 2018 Her hakkı saklıdır. Elazığ Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Hizmetidir .